تهران خیابان انقلاب نرسیده به پل چوبی خیابان فروغی پلاک ۲۷ - مرکز بهداشت زنان، زایمان و تنظیم خانواده - تلفن: ۷۷۵۲۷۳۶۵-۰۲۱ و ۷۷۵۳۴۶۷۹-۰۲۱

Homa Health Clinic of Obstetrics and Gynecology
For more info, drop us a mail at info@clinichoma.com
Homa Clinic Midwifery

Natural Vaginal Delivery – زایمان طبیعیزایمان، تولد یا زایش، اوج دوران بارداری و حاملگی یک زن است که با به دنیا آمدن یک یا چند نوزاد از رحم مادر همراه است. انقباضات زایمان طبیعی انقباضات در فواصل منظم رخ می دهند. فواصل انقباضی بتدریج کوتاه تر می شوند. شدت انقباضات بتدریج بیش تر می شوند. ناراحتی و درد در شکم و پشت احساس می شود. سرویکس باز می شود. حتی با مصرف مسکن نیز ناراحتی برطرف نمی‌شود

برتری زایمان طبیعی به سزارین

1-   حجم خونی که مادر طی زایمان طبیعی از دست می دهد، تقریبا نصف خونی است که در یک عمل جراحی سزارین از دست می رود.

2-  طول مدت بستری شدن و استراحت برای مادری که فرزندش را از طریق زایمان طبیعی به دنیا آورده،بسیار کوتاهتر از مادری است که سزارین انجام داده و این توانایی در بازگشت زود هنگام به کارهای روزمره از نظر روحی –روانی به مادر کمک می کند.

3-  خطرهای بیهوشی در زایمان طبیعی مادر را تهدید نمی کند و نوزاد نیز از داروهای بیهوشی که ممکن است برای سلامتی او خطرناک باشد در امان می ماند.

4-  زایمان طبیعی به مادر و نوزاد اجازه می دهد در یک ساعت اول پس از تولد که به ساعت طلایی معروف است، با هم تماس داشته باشند و نوزاد از شیر آغوز یا کلستروم که برای او بسیار مفید است،تغذیه نماید.

5-    مادر در طول زایمان طبیعی هوشیاراست و به طور کامل در جریان روند زایمان قرار می گیرد، خیلی زود کودکش را می بیند از سلامت او اطمینان حاصل می کند.

6-    زایمان طبیعی ارزانتر تمام می شود و از لحاظ اقتصادی برای خانواده مناسب تر است.

7-  فشاری که در زایمان طبیعی به قفسه سینه نوزاد وارد می شود ،باعث تخلیه مجاری تنفسی او از ترشحات شده و به همین دلیل ،این نوزادان نیاز کمتری به اقدامات حمایتی تنفسی پیدا می کنند.

8-   بروز مشکلاتی نظیر یرقان و کم خونی در نوزادان سزارینی بیشتر از نوزادانی است که بازایمان طبیعی به دنیا می آیند.

9-  عوارض جراحی مانند خونریزی های پس از عمل ،لخته شدن خون ،عفونت و چسبندگی های رحم و لوله ها و حتی روده ها و عوارض بیهوشی و درد بخیه ها در مادرانی که زایمان طبیعی داشته اند ، یا اصلا وجود ندارد و یا بسیار کمتر از مادرانی است که سزارین می کنند.


ابتدا از طریق لیست موضوعات صفحه مورد نظر خود را انتخاب نمایید و سپس بر روی ادامه  (برو به صفحه) کلیک کرده و صفحه مورد نظر را در تایید کنید, مروگر شما را به صفحه مذکور هدایت میکند.
چنانچه مایل به تغیر صفحه انتخابی خود باشید ابتدا میبایست بر روی
تنظیم مجدد کلیک کرده و سپس صفحه مورد نظر خود را از طریق لیست موضوعات انتخاب نمایید. با تشکر

نقشه سایت